Badania endoskopowe mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Zleca je lekarz, gdy podejrzewa występowanie określonych schorzeń. Takie badania pozwalają:

  •      dokładnie ocenić stan badanego odcinka przewodu pokarmowego,
  •      rozpoznać występujące zmiany,
  •      przeprowadzić drobne zabiegi,
  •      pozyskać materiał do dalszych badań.

Jest to precyzyjna i jednoznaczna metoda diagnostyczna.

Badania możesz wykonać w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym

Znieczulenie ogólne (dożylne) to rodzaj znieczulenia, które stosuje się przed zabiegami diagnostycznymi i leczniczymi, jeśli wywołują lęk lub ból. Zmniejsza napięcie nerwowe i łagodzi stres związany z badaniem, a lekarzowi ułatwia wykonanie pełnej procedury endoskopowej. Proponujemy ten rodzaj znieczulenia do badania endoskopowego przewodu pokarmowego.

Lekarz, który kieruje Cię na endoskopię w znieczuleniu ogólnym, przekaże Ci informacje, jak do niej się przygotować. Przed znieczuleniem mogą być potrzebne dodatkowe badania – które zleci lekarz – morfologia, sód, potas, TSH (u osób z chorobami tarczycy) oraz EKG spoczynkowe (u osób po 40 r.ż.).

W niektórych stanach zdrowotnych nie można wykonać znieczulenia ogólnego. Aby wykluczyć przeciwwskazania oraz zwiększyć Twoje bezpieczeństwo, otrzymasz ankietę, którą omówi z Tobą lekarz anestezjolog. Lekarz anestezjolog zbada Cię i oceni wyniki Twoich badań.

Kontakt

Aby otrzymać szczegółowe informacje, zadzwoń lub zapytaj pracownika naszej recepcji.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kraków Kotlarska
ul. Kotlarska 11
31-539 Kraków

Telefon kontaktowy: 12 259 36 20 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Szczegółowe wytyczne, jak przygotować się do konkretnego badania endoskopowego, przekaże Ci personel Centrum Medycznego. Zalecamy ich przestrzeganie, aby badanie mogło się odbyć i nie trzeba było go powtarzać.