Kamera wewnątrzustna - umożliwiająca ocenę stanu jamy ustnej w powiększeniu, zwłaszcza w strefach niedostępnych do oceny pacjenta. Zarówno lekarz jak i pacjent może  podejmować świadomą decyzję o podjęciu leczenia. Kamera daje również możliwość zapisania wybranego obrazu aby można było ocenić czy zalecenia lekarskie stosowane przez pacjenta przyniosły oczekiwany skutek jak również ,czy efekt leczenia prowadzonego przez lekarza jest satysfakcjonujący dla pacjenta  nie tylko pod względem medycznym ale i estetycznym. Np. zarejestrowanie ubytku i sposobu jego odbudowy RVG – radiowizjografia zainstalowana przy każdym unicie (fotelu dentystycznym) umożliwia wykonywanie wewnątrzustnych zdjęć rentgenowskich śródzabiegowo, w trakcie wypełniania kanałów, bez konieczności wychodzenia z gabinetu do innego pomieszczenia, co jest bardziej komfortowe  i bezpieczne dla pacjenta.

Znieczulenie komputerowe  -  czujesz się nieswojo na widok strzykawki? U nas jej nie zobaczysz przy znieczuleniu . Dzięki najnowocześniejszej  wersji znanego i bezkonkurencyjnego urządzenia do znieczulania komputerowego. Dzięki niemu znieczulenie jest bezbolesne i bezpieczne, bo podawane pod ciśnieniem w fizjologicznym tempie przepływu płynów przez tkanki, niweluje nieprzyjemne odczucie rozpierania, oraz nieprzyjemnych następstw, w postaci odrętwiałego języka, wargi lub części twarzy, minimalizuje ryzyko powikłań takich jak krwiaki czy inne dolegliwości występujące często po tradycyjnych znieczuleniach.
Pacjent wychodząc z gabinetu, może normalnie mówić, uśmiechać się i jeść.
Znieczulenie komputerowe to najlepsze rozwiązanie dla osób cierpiących na dentofobię.

Mikroskop – używany głównie do leczenia kanałowego ale również szeroko pojętej diagnostyki stomatologicznej . Dzięki dużym powiększeniom jest skutecznym narzędziem zwiększającym powodzenie prowadzonego leczenia kanałowego, gdyż pozwala dostrzec struktury zazwyczaj niewidoczne dla lekarza np. lokalizacji kanałów dodatkowych, nietypowej anatomii kanałów. Daje również możliwość usunięcia z kanałów złamanych instrumentów pozostawionych w czasie wcześniejszych procedur leczenia kanałowego leczeniu perforacji komory lub korzeni zębów.
Dla pacjenta procedury stomatologiczne z użyciem mikroskopu oznaczają skrócenie czasu leczenia kanałowego, zminimalizowanie ryzyka perforacji podczas poszukiwania kanałów i robimy wszystko, żeby ratować zęby naszych pacjentów przed ostatecznością, czyli wyrywaniem zębów.

Najnowszy sprzęt i narzędzia do leczenia endodontycznego – nasze placówki wyposażone są w najnowszej generacji aparaturę używaną przy leczeniu kanałowym;  Oprócz wymienionych wcześniej mikroskopu i zintegrowanego z unitem aparatu rtg , unit jest wyposażony w urządzenia ultradźwiękowe dedykowane  specjalnie do pracy endodontycznej oraz endomotory obsługujące wszystkie nowoczesne narzędzia do obróbki mechanicznej kanałów- zarówno rotacyjnych jak i reciprocalnych- dzięki możliwości indywidualnego ustawienia momentów obrotowych stosowanych narzędzi. Wbudowane narzędzia dają możliwość pracy w kanale z równoczesną  elektroniczną kontrolą długości kanałów dzięki czemu efekt leczenia jest bardziej precyzyjny i tym samym bezpieczny dla pacjenta.

Zadbaliśmy również o komfort pacjenta w czasie leczenia. Wygodne fotele stomatologiczne pozwalają  przetrwać nawet dłużej trwające procedury lecznicze.